IPL Nordlys by Ellipse do usuwania naczynek i przebarwień już w naszej ofercie!

usuwanie naczynek / usuwanie przebarwień / fotoodmładzanie / trądzik różowaty

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych pacjentek i pacjentów, bazując na naszych wieloletnich doświadczeniach i poszukiwaniach, wprowadziłyśmy do naszej oferty laser, który jest niezwykle skuteczny i pomaga rozprawić się z największymi problemami skórnymi, jakimi są:

rumień na skórze
rozszerzone naczynka
trądzik różowaty
trądzik pospolity
przebarwienia
starzejąca się skóra

 

Poniżej przedstawiamy Wam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które pozwolą nakreślić Wam na czym zabieg polega, z jakimi odczuciami się wiąże i co dzieje się po.

 

Jak działa zabieg Nordlys by Ellipse?


Krótkie i bezpieczne impulsy światła (technologia I2PL opracowana przez Nordlys by Ellipse, często określana mianem lasera) są kierowane w stronę powierzchni skóry. System filtruje światło, aby zapewnić, że wykorzystywane długości fal są absorbowane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych lub/oraz melaninę w naskóru i skórze właściwej (w zależności od problemu z jakim zmaga się pacjent). Podczas poddawania zabiegowi komórek zawierających duże ilości melaniny lub hemoglobiny, docelowe naczynie ulega podgrzaniu i zniszczeniu w czasie zaledwie kilku tysięcznych sekundy.
Aby zapewnić optymalne przenoszenie światła, przed zabiegiem na powierzchnię skóry nakłada się cienką warstwę żelu (przypominającego żel stosowany podczas badań USG).

 

Czy mogę poddać się temu zabiegowi?

 

Zabiegi są bardzo skuteczne u pacjentów z jasną karnacją i bez opalenizny w trakcie przeprowadzania zabiegu. Jeśli skóra jest mniej opalona, kontrast pomiędzy plamami starczymi, naczyniami krwionośnymi a kolorem pozostałej powierzchni skóry jest większy, co z kolei ułatwia przeprowadzanie zabiegu. Niemniej specjaliści Ellipse opracowali fabryczne ustawienia dla różnych typów skóry, które pozwalają na wykorzystanie odpowiedniej ilości energii dla konkretnej karnacji.

 

Jak długo trwa zabieg Nordlys by Ellipse?

 

Pełen zabieg na twarzy zajmuje mniej niż 20 minut. Poprawę zazwyczaj widać już po pierwszym zabiegu, jednak do osiągnięcia pełnego efektu zaleca się przeprowadzenie trzech sesji zabiegowych.

 

Czy konieczne są specjalne środki ostrożności przed i po zabiegu?

 

Światło wykorzystywane podczas zabiegu jest w pełni bezpieczne. Niemniej należy unikać opalania się (na słońcu, w solarium lub stosowania środków samoopalających) przed oraz po okresie zabiegowym. W przeciwnym razie opalona skóra absorbuje więcej światła, a to z kolei sprawia, że zabieg jest mniej skuteczny i bardziej bolesny. Ogólnie żadna specjalna pielęgnacja nie jest konieczna po zabiegu, jednak osoby z wrażliwą skórę mogą stosować na twarzy zimny kompres natychmiast po zabiegu. Po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na oddziaływanie promieni słonecznych przez 30 dni, nawet jeśli nie ma żadnych objawów zapalenia na obszarze poddawanym zabiegowi. Korzystaj z ochrony przeciwsłonecznej (co najmniej SPF 30), jeśli unikanie słońca nie jest możliwe.

 

Czy zabieg jest bolesny?


Żadne środki znieczulające nie są wymagane, a większość pacjentów opisuje zabieg jako praktycznie bezbolesny, przypominający pstryknięcie z „gumki-recepturki”, po którym występują odczucia podobne do delikatnego ciepła po dniu spędzonym na plaży.

 

Czego mogę się spodziewać?

 

W przypadku usuwania przebarwień i fotoodmładzania przez kilka dni po zabiegu skóra może sprawiać wrażenie lekko „przybrudzonej”. Jednak po tym czasie skóra będzie wyraźniej gładsza i świeższa w wyglądzie.  Aby zachować młodzieńczy wygląd, zaleca się przeprowadzanie 1–2 zabiegów podtrzymujących w ciągu roku. W przypadku naczynek i rumienia, skóra po zabiegu może być nieco podrażniona, ale docelowo odczuwalny jest efekt mocnego wyciszenia skóry.

 
Witaj w gabinecie

Akademia Urody Ewa Leszczyńska

Naszym celem jest pomoc Ci zrelaksować się i rozwiązać Twoje problemy kosmetyczne.

Umów się na wizytę
609 508 882
pon - pt: 11 - 20 / sob: 10 - 14
Al. Komisji Edukacji Narodowej 11/K, 02-796 Warszawa