Kwas hialuronowy

Wypełnianie i modelowanie twarzy

Co to jest i jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry w formie krystalicznie czystego żelu pochodzenia niezwierzęcego. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją odpowiedzialną za grubość i elastyczność skóry. Jego działanie polega na fizycznym wypełnieniu skóry w miejscu wstrzyknięcia. Udowodniono również, że kwas hialuronowy zwiększa elastyczność skóry,
zmniejsza jej szorstkość oraz stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu. Dzięki temu działaniu kwas hialuronowy używany jest nie tylko jako wypełniacz, ale również jako środek rewitalizujący skórę.

Dlaczego występują różne formy kwasu hialuronowy?

Występują różne formy kwasu hialuronowego. Różnią się one wielkością cząsteczki oraz lepkością dzięki czemu mogą być wstrzykiwane na różne głębokości skóry i w różnych wskazaniach. Formę preparatu wybiera lekarz w zależności od efektu, który chce osiągnąć.

W jakich okolicach ciała stosuje się kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy stosuje się najczęściej celem wypełnienia i modelowania:

 • fałdów nosowo­wargowych,
 • bruzd między brwiami,
 • bruzd przy kącikach ust,
 • tzw. doliny łez (cienie pod oczami),
 • zmarszczek wokół ust,
 • policzków i okolic brody,
 • powiększania ust.

Kwas hialuronowy można również zastosować wszędzie tam, gdzie pożądane jest miejscowe wypełnienie skóry (np. zagłębienia po bliznach).

Specjalne formy preparatu kwasu hialuronowego używane jest do:

 • rewitalizacji, ujędrniania skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk.

Zabieg rewitalizując wykonuje się trzykrotnie (co ok. 3­4 tygodnie). Aby osiągnąć efekt liftingu twarzy aplikuję się preparat liniowo tworząc tzw. nici hialuronowe.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniuli preparatu kwasu hialuronowego bezpośrednio w miejsce, które wymaga wypełnienia. Zabieg jest krótkotrwały i nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Preparat zawiera w sobie środek znieczulający, także zwykle nie ma potrzeby stosowania innych metod znieczulania, nawet w przypadku modelowaniu ust.

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i niewielki trwający 1­2 dni obrzęk w miejscu wstrzyknięć zwykle możliwy do zamaskowania normalnym makijażem. W przypadku korekcji ust obrzęk może być bardziej nasilony i utrzymywać się nieco dłużej. Gdy zabieg przeprowadzony jest z użyciem igły należy liczyć się z możliwością wystąpienia niewielkich zasinień. Użycie mikrokaniuli eliminuje ryzyko zasinień do minimum.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Działanie preparatów kwasu hialuronowego jest natychmiastowe i utrzymuje się przez 8-­12 miesięcy (w przypadku modelowania ust efekt może być nieco krótszy). Preparaty ulegają rozpadowi, tzw. biodegradacji izowolemicznej, która powoduje, że "objętość wypełnienia" pozostaje praktycznie taka sama pomimo stopniowego zmniejszania się ilości materiału w skórze. Jest to spowodowane dużą zdolnością preparatu do wiązania cząsteczek wody.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Stabilizowany kwas hialuronowy łączy się z naturalnym kwasem hialuronowym zawartym skórze. Zabiegi z użyciem markowych preparatów są bezpieczne i mogą być wielokrotnie powtarzane bez szkody dla zdrowia. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego preparaty nie są alergenne, a przed zabiegiem nie trzeba wykonywać wstępnych testów skórnych.

Przeciwwskazania do zabiegu:
 • spotykana niezwykle rzadko nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej,
 • choroby infekcyjne skóry w miejscu planowanego wstrzyknięcia,
 • preparat nie był badany u kobiet w ciąży i matek karmiących.
Zalecenia pozabiegowe:

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać okolice wstrzyknięć w szczególnej czystości. Na drugi dzień należy kilkakrotnie delikatnie rozmasować miejsca poddane zabiegowi.

Rekomendacje

Co mówią nasi klienci?

Pani Ewa Leszczyńska jest bardzo miła osoba. Pomogła mi już bardzo duzo z moimi przebarwieniami prawie już ich nie mam. Mogę polecić ta Panią każdej osobie jest profesjonalna w tym co robi.

Ewelina

Absolutnie najlepiej wyposażony i profesjonalny gabinet kosmetologiczny w Warszawie. Doświadczenie i wiedza pani Ewy są większe niż u niejednego lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Indywidualne podejście do każdego klienta, najbardziej renomowane, światowej klasy urządzenia oraz luksusowe kosmetyki do pielęgnacji, które nie są ogólnodostępne. Przepiękna klinika, w której można się poczuć spokój, błogość, miłą atmosferę i luksus. Ewa Leszczyńska to najlepsza osoba do której można trafić jeżeli chodzi o zakres kosmetologii w Warszawie.

Weronika

Nigdy dotad nie trafilam na tak profesjonalna, precyzyjna i majaca wyczucie smaku osobe tak, jak Pani Ewa:). Samo miejsce na niezwykla, cudowna energie, relax i indywidualne podejscie czuc od progu. Moje brwi sa zawsze perfekcyjne dzieki Pani Ewie. Dziekuje i do zobaczenia :).

Ania

Dodaj swoją opinię
609 508 882
pon - pt: 10 - 20 / sob: 10 - 14
Al. Komisji Edukacji Narodowej 11/K, 02-796 Warszawa