Kwas hialuronowy

Wypełnianie i modelowanie twarzy

Co to jest i jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry w formie krystalicznie czystego żelu pochodzenia niezwierzęcego. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją odpowiedzialną za grubość i elastyczność skóry. Jego działanie polega na fizycznym wypełnieniu skóry w miejscu wstrzyknięcia. Udowodniono również, że kwas hialuronowy zwiększa elastyczność skóry,
zmniejsza jej szorstkość oraz stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu. Dzięki temu działaniu kwas hialuronowy używany jest nie tylko jako wypełniacz, ale również jako środek rewitalizujący skórę.

Dlaczego występują różne formy kwasu hialuronowy?

Występują różne formy kwasu hialuronowego. Różnią się one wielkością cząsteczki oraz lepkością dzięki czemu mogą być wstrzykiwane na różne głębokości skóry i w różnych wskazaniach. Formę preparatu wybiera lekarz w zależności od efektu, który chce osiągnąć.

W jakich okolicach ciała stosuje się kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy stosuje się najczęściej celem wypełnienia i modelowania:

 • fałdów nosowo­wargowych,
 • bruzd między brwiami,
 • bruzd przy kącikach ust,
 • tzw. doliny łez (cienie pod oczami),
 • zmarszczek wokół ust,
 • policzków i okolic brody,
 • powiększania ust.

Kwas hialuronowy można również zastosować wszędzie tam, gdzie pożądane jest miejscowe wypełnienie skóry (np. zagłębienia po bliznach).

Specjalne formy preparatu kwasu hialuronowego używane jest do:

 • rewitalizacji, ujędrniania skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk.

Zabieg rewitalizując wykonuje się trzykrotnie (co ok. 3­4 tygodnie). Aby osiągnąć efekt liftingu twarzy aplikuję się preparat liniowo tworząc tzw. nici hialuronowe.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniuli preparatu kwasu hialuronowego bezpośrednio w miejsce, które wymaga wypełnienia. Zabieg jest krótkotrwały i nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Preparat zawiera w sobie środek znieczulający, także zwykle nie ma potrzeby stosowania innych metod znieczulania, nawet w przypadku modelowaniu ust.

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i niewielki trwający 1­2 dni obrzęk w miejscu wstrzyknięć zwykle możliwy do zamaskowania normalnym makijażem. W przypadku korekcji ust obrzęk może być bardziej nasilony i utrzymywać się nieco dłużej. Gdy zabieg przeprowadzony jest z użyciem igły należy liczyć się z możliwością wystąpienia niewielkich zasinień. Użycie mikrokaniuli eliminuje ryzyko zasinień do minimum.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Działanie preparatów kwasu hialuronowego jest natychmiastowe i utrzymuje się przez 8-­12 miesięcy (w przypadku modelowania ust efekt może być nieco krótszy). Preparaty ulegają rozpadowi, tzw. biodegradacji izowolemicznej, która powoduje, że "objętość wypełnienia" pozostaje praktycznie taka sama pomimo stopniowego zmniejszania się ilości materiału w skórze. Jest to spowodowane dużą zdolnością preparatu do wiązania cząsteczek wody.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Stabilizowany kwas hialuronowy łączy się z naturalnym kwasem hialuronowym zawartym skórze. Zabiegi z użyciem markowych preparatów są bezpieczne i mogą być wielokrotnie powtarzane bez szkody dla zdrowia. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego preparaty nie są alergenne, a przed zabiegiem nie trzeba wykonywać wstępnych testów skórnych.

Przeciwwskazania do zabiegu:
 • spotykana niezwykle rzadko nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej,
 • choroby infekcyjne skóry w miejscu planowanego wstrzyknięcia,
 • preparat nie był badany u kobiet w ciąży i matek karmiących.
Zalecenia pozabiegowe:

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać okolice wstrzyknięć w szczególnej czystości. Na drugi dzień należy kilkakrotnie delikatnie rozmasować miejsca poddane zabiegowi.

Rekomendacje

Co mówią nasi klienci?

Byłam tutaj już kilka razy, za każdym razem wychodziłam zadowolona z przeprowadzonego zabiegu. Obsługa 5/5. Zdecydowanie polecam wszystkim:)

Barbara

Witam, polecam Akademię Urody, miejsce, które odwiedzam od lat. Korzystam z zabiegów kosmetycznych takich jak Dermapen, mikrodermabrazja i inne na twarz oraz zakochałam się w Icoone. Pani Ewa jest fachowcem w swojej dziedzinie z wysoką kulturą osobistą. Każda wizyta w Akademii Urody to dla mnie czysty relaks i inwestycja w twarz i cało. Polecam!

Agnieszka

Pani Ewa Leszczyńska jest bardzo miła osoba. Pomogła mi już bardzo duzo z moimi przebarwieniami prawie już ich nie mam. Mogę polecić ta Panią każdej osobie jest profesjonalna w tym co robi.

Ewelina

Dodaj swoją opinię
609 508 882
pon - pt: 10 - 20 / sob: 10 - 14
Al. Komisji Edukacji Narodowej 11/K, 02-796 Warszawa