Peeling kawitacyjny
Bezbolesne i głębokie oczyszczanie skóry
Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda wykorzystywana do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry, alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych.
Na czym polega zabieg?
Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych.
Czy zabieg jest bolesny?
Peeling kawitacyjny charakteryzuje się bezbolesnym i bezpiecznym przebiegiem, co jest niewątpliwie jego zaletą.
Efekty zabiegu:
Głównym efektem peelingu kawitacyjnego jest uzyskanie odświeżonej i oczyszczonej skóry.
Oprócz efektu świeżości, skóra zyskuje poprawę krążenia, w skutek dotleniającego, nawilżającego i odmładzającego skórę mikro-masażu wywołanego drganiami fal ultradźwiękowych. W wyniku poprawy krążenia skóra pobudza swoje komórki i zmusza je do naturalnej odnowy.
Usuwane są również wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, zaskórniki czy wągry, w wyniku czego uzyskiwany jest efekt sterylizacji.
Dodatkowymi zaletami jest wygładzenie zmarszczek oraz delikatny masaż twarzy.
Kiedy stosuje się peeling kawitacyjny?
Zabieg ten przeznaczony jest głównie do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i posiadającej rozszerzone naczynka. Stosowany jest również jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej, ze skłonnościami do przetłuszczania się. Może być wykonywany na twarzy, dłoniach oraz plecach. Nie zaleca się stosowania zabiegu na miejsca, w których występuje lekkie krwawienie czy łuszczyca.
Peeling ultradźwiękowy przygotowuje również skórę do innych zabiegów kosmetycznych, poprzez umożliwienie skuteczniejszego wchłaniania preparatów kosmetycznych.
Wskazania:
- rozszerzone pory,
- skóra przetłuszczająca
- skóra zmęczona słońcem i wymagająca regeneracji,
- trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy),
- zaskórniki.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża,
- choroby nowotworowe,
- metalowe implanty w ciele (np. rozrusznik serca),
- ostry stan zapalny,
- zakrzepowe zapalenie żył.