Jak zadbać o skórę latem?

Jak zadbać o skórę latem? 

Jak wiadomo, słońce oddziaływuje na organizm w dwojaki sposób. Z jednej strony to dzięki niemu syntetyzujemy witaminę D, tak ważną dla naszego organizmu (co potwierdzają ostatnie naukowe badania), z drugiej strony działa destrukcyjnie na nasza skore właściwa i naskórek. 

Jak wpływa słońce na naszą skórę:
  • pogrubia warstwę rogową
  • spłyca warstwy skóry właściwej
  • powoduje powstawanie bezwartościowej elastyny, co przy długich ekspozycjach prowadzi do elastozy (głębokie bruzdy i zmarszczki)
  • skóra traci swoją gęstość
  • staje się przesuszona
  • narażona jest na powstawanie ciężkich do usunięcia przebarwień

Dlatego tak bardzo ważne jest, by przed ekspozycja na słońce skore odpowiednio przygotować, w trakcie ekspozycji należycie chronić, a po odpowiednio zregerować.

 Na przeciw wychodzi Sesderma z fantastycznym, letnim zabiegiem DNA Recovery Peel

Główny składnik DNA Recovery Peel – kwas ferulowy – redukuje powstawanie dimerów tymidynowych nawet o 40%. Są to połączenia pomiędzy kwasami DNA, tworzące się pod wpływem promieniowania słonecznego. Dzięki temu skóra poddana działaniu DNA Recovery Peel odzyskuje swój świeży, młodzieńczy wygląd, a zmarszczki i przebarwienia są mniej widoczne. Retinol i retinaldehyd cechują się działaniem przeciwzmarszczkowym i przeciwtrądzikowym. Enzymy naprawcze nie tylko regenerują uszkodzone komórki, ale także chronią je przed negatywnymi skutkami opalania.

 Poniżej przedstawiamy Wam propozycje naszych filtrów przeciwsłonecznych, które naszym zdaniem są najbardziej godne tego, by się nimi zainteresować. A, ze produktów testujemy naprawdę dużo, w sprzedaży mamy pozostawione dla Was same perełki kosmetyczne:

https://akademiaurody.com/produkty?kategoria=8,ochrona-przeciwsloneczna

W kwestii tego, jak odpowiednio stosować filtry napisze dla Was w kolejnym artykule. 

Przestyłam dużo ciepła w te ostatnio nie rozpieszczające nas lato!

Kinga
Witaj w gabinecie

Akademia Urody Ewa Leszczyńska

Naszym celem jest pomoc Ci zrelaksować się i rozwiązać Twoje problemy kosmetyczne.

Umów się na wizytę
609 508 882
pon - pt: 11 - 20 / sob: 10 - 14
Al. Komisji Edukacji Narodowej 11/K, 02-796 Warszawa