PEELINGI CHEMICZNE

Złuszczanie skóry , w jakim celu je wykonujemy ?

Sezon jesienno-zimowy to w gabinetach kosmetycznych czas peelingów .


Peeling chemiczny to jedna z technik odnowy skóry, która polega na rozluźnieniu  komórek osłabionej , zewnętrznej warstwy naskórka i ułatwia jej usunięcie.

Najpopularniejszy substancjami wykorzystywanymi w pilingach  chemicznych są kwasy. Peelingi kwasowe pomagają usuwać komórki zewnętrznych warstw naskórka , łamiąc osłabione wiązania , które łączą te komórki tak zwane korneocyty. W zależności od mocy substancji aktywnych, poziomu pH oraz nośników zastosowane w preparacie złuszczającym,  komórki rozwarstwiają się i odłączają – najpierw w górnych warstwach naskórka ( w warstwie rogowej) , następnie w warstwach znajdujących się niżej, w których martwe komórki są ściśle ze soba związane. Wraz z trwaniem procesu złuszczania lub podczas kolejnego zabiegu eksfoliacji peeling może penetrować wgłąb naskórka i osłabiać wiązania pomiędzy komórkami w niższych warstwach. To działanie jest impulsem do uruchomienia przez skórę naturalnego procesu regeneracji, który skutkuje przechodzeniem do wyższych warstw naskórka nowych komórek, a tym samym poprawieniu wyglądu cery.

 
Wskazania do peelingów chemicznych to :

✔️zmiany barwnikowe: piegi, ostuda, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne,

✔️uszkodzenia słoneczne,

✔️uszkodzenia skóry związane z wiekiem: zmarszczki, utrata jędrności skóry,

✔️trądzik zaskórnikowy i grudkowo-krostkowy

✔️zaburzenia rogowacenia: suchość skóry, rogowacenie przymieszkowe.

✔️blizny

✔️rozstępy
Rekomendacje

Co mówią nasi klienci?

Byłam tutaj już kilka razy, za każdym razem wychodziłam zadowolona z przeprowadzonego zabiegu. Obsługa 5/5. Zdecydowanie polecam wszystkim:)

Barbara

Witam, polecam Akademię Urody, miejsce, które odwiedzam od lat. Korzystam z zabiegów kosmetycznych takich jak Dermapen, mikrodermabrazja i inne na twarz oraz zakochałam się w Icoone. Pani Ewa jest fachowcem w swojej dziedzinie z wysoką kulturą osobistą. Każda wizyta w Akademii Urody to dla mnie czysty relaks i inwestycja w twarz i cało. Polecam!

Agnieszka

Nigdy dotad nie trafilam na tak profesjonalna, precyzyjna i majaca wyczucie smaku osobe tak, jak Pani Ewa:). Samo miejsce na niezwykla, cudowna energie, relax i indywidualne podejscie czuc od progu. Moje brwi sa zawsze perfekcyjne dzieki Pani Ewie. Dziekuje i do zobaczenia :).

Ania

Dodaj swoją opinię
609 508 882
pon - pt: 10 - 20 / sob: 10 - 14
Al. Komisji Edukacji Narodowej 11/K, 02-796 Warszawa