PRZECIWUTLENIACZE

Przeciwutleniacze i ich wpływ na zdrowie i starzenie

 

PRZECIWUTLENIACZE


Wydaje się, że są prawie wszędzie;  od ciemnej czekolady po czerwone wino, a nawet w kremach do twarzy oraz owocach i warzywach.


Ale czym są one i czy naprawdę są dla nas tak dobre, jak jesteśmy się o nich mówi ?

 
Przeciwutleniacze to szeroka gama cząsteczek, które odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu naszym organizmom dobrze funkcjonującego systemu odpornościowego, który może zapobiegać lub opóźniać uszkodzeniu komórek spowodowanym  przez wolne rodniki.

Wolne rodniki to wysoce reaktywne, niestabilne cząsteczki, które występują w każdym organizmie.

Z jednej strony  wolne rodniki są tworzone przez sam organizm podczas różnych procesów metabolicznych i pełnią ważne funkcje, które są istotne dla zdrowia - ale są również wytwarzane przez szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak dym papierosowy, toksyny środowiskowe lub

promieniowanie UV .   

Twoje ciało musi zachować równowagę pomiędzy ilością wolnych rodników i przeciwutleniaczy.

Jeśli w naszym organizmie jest zbyt dużo wolnych rodników, może wystąpić „stres oksydacyjny”, podczas którego wolne rodniki atakują ważne białka, ściany komórkowe, a nawet materiał genetyczny (DNA).  Może to skutkować chorobami, takimi jak miażdżyca tętnic, choroby układu krążenia, zapalenie stawów i rąk.  Odgrywa również kluczową rolę w przedwczesnym starzeniu się.


Jak działają przeciwutleniacze w organizmie?

 
Przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki, oddając część własnych elektronów, działając jako naturalny wyłącznik wolnych rodników.

Pomaga to przerwać reakcję łańcuchową, która może wpływać na inne cząsteczki w komórce i inne komórki ciała, spowalniając lub zapobiegając potencjalnym uszkodzeniom.  Ze względu na pochodzenie przeciwutleniacze można podzielić na dwie grupy;  te naturalnie powstające w organizmie (np. enzymy, hormony, produkty przemiany materii) oraz te dostarczane z pożywienia (np. warzywa, owoce, orzechy).

Najbardziej znanymi przeciwutleniaczami są witaminy (głównie witaminy C, E i A) oraz beta-karoten (prowitamina A).  Minerały i pierwiastki śladowe, takie jak cynk, selen, miedź i magnez, a także aminokwasy L-glutation, L-cysteina, metionina i tauryna mają również działanie przeciwutleniające.

 
Czy przeciwutleniacze mogą przynieść korzyści mojej skórze?

 
Przeciwutleniacze mają wiele zalet dla skóry.  Chronią cerę przed uszkodzeniami spowodowanymi zanieczyszczeniami i promieniami UV oraz pomagają wzmocnić, rozświetlić i spłycić widoczne zmarszczki.  Ponieważ nasza skóra jest codziennie narażona na negatywne skutki zanieczyszczenia środowiska, może szybko stracić jędrność i rozwinąć drobne linie i zmarszczki, co skutkuje przedwczesnym starzeniem się skóry.  Przeciwutleniacze mogą jednak naprawić szkody spowodowane wpływem środowiska, a nawet zapobiec dalszym szkodom.

 
Na jakie przeciwutleniacze powinniśmy zwracać uwagę?

 
Tripeptyd glutation, enzym dysmutaza ponadtlenkowa i ubichinol (koenzym Q10) to jedne z głównych przeciwutleniaczy, które mogą przeciwdziałać efektom utleniania na skórze.  Kwasy tłuszczowe Omega są również bardzo skuteczne;  Omega-3, takie jak olej lniany i kwas linolowy, Omega-6 z marakui i Omega-9, który znajduje się w oleju migdałowym, mogą pomóc w odbudowie powierzchni skóry.  Niektóre przeciwutleniacze, takie jak witamina C, mają również wyjątkową zdolność do przekształcania matowej, nierównej cery poprzez hamowanie produkcji melaniny i zwiększanie syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra wygląda zdrowo i promiennie.  Skóra wrażliwa ze skłonnością do zaczerwienień korzysta zwłaszcza z przeciwutleniaczy zawartych w zielonej herbacie, rumianku i polisacharydowym betaglukanie.

 
Podsumowując, nie ma jednego przeciwutleniacza, który działa lepiej niż wszystkie inne przeciw chorobom i starzeniu się skóry.  Ważne jest zrównoważone współdziałanie różnych skutecznych przeciwutleniaczy, co sprzyja równowadze między procesami pro i przeciwutleniającymi.
Rekomendacje

Co mówią nasi klienci?

Nigdy dotad nie trafilam na tak profesjonalna, precyzyjna i majaca wyczucie smaku osobe tak, jak Pani Ewa:). Samo miejsce na niezwykla, cudowna energie, relax i indywidualne podejscie czuc od progu. Moje brwi sa zawsze perfekcyjne dzieki Pani Ewie. Dziekuje i do zobaczenia :).

Ania

Pani Ewa Leszczyńska jest bardzo miła osoba. Pomogła mi już bardzo duzo z moimi przebarwieniami prawie już ich nie mam. Mogę polecić ta Panią każdej osobie jest profesjonalna w tym co robi.

Ewelina

Byłam tutaj już kilka razy, za każdym razem wychodziłam zadowolona z przeprowadzonego zabiegu. Obsługa 5/5. Zdecydowanie polecam wszystkim:)

Barbara

Dodaj swoją opinię
609 508 882
pon - pt: 10 - 20 / sob: 10 - 14
Al. Komisji Edukacji Narodowej 11/K, 02-796 Warszawa